Definice dle Richarda Grossingera:

Kraniosakrální terapie (CST) je technika, kterou se napojujeme na četné vrstvy a matrice těla za použití k tomu vycvičených rukou, jimiž vnímáme a vyrovnáváme napětí fascie, útrob a jemné tlaky tekutin, posilujeme orgány a obnovujeme základní rytmy směrem k jejich přirozeným stavům. Představuje také parapsychickou dovednost, jež použitím lehkého, avšak záměrného doteku do sebe vzájemně převádí mysl, hmotu a energii. CST vnímám jako spojení jemné neinvazivní chirurgie - jemnější, než jakákoliv masáž - s tichou psychoanalýzou, jejíž pomocí palpace (vyšetření pohmatem) uvolňuje cysty uvězněné emocionální a somatické energie."

Kraniosakrální terapie - a jak to vypadá v praxi?

Jde o jemnou metodu, která vychází z přirozeného působení sil v našem organismu. Klient leží oblečen na lůžku na zádech přikrytý dekou, je mu teplo a příjemně, což mu dovoluje cítit se v bezpečí.

Pomocí jemného doteku na jednotlivých částech těla dochází ke spontánnímu narovnávání energie. Tělo klienta si samo určuje, co je právě třeba uvolnit, terapeut tedy pouze zprostředkovává přirozené  rozproudění toku energie. Touto technikou dochází k samouzdravujícímu procesu na mnoha úrovních. Jde o velmi harmonizační techniku, kterou jsem vyzkoušela i sama na sobě a pocity, které jsem po ošetření vnímala jak na těle tak na svém psychickém rozpoložení byly úžasné. Cítila jsem se velmi povzneseně, vnímala jsem barvy, ale i přítomnost duchovních bytostí (vnímám i coby terapeutka) a přicházejí i různá poselství a vzkazy z jiných - světelných, láskyplných světů.  

"ŘEŠENÍ LEŽÍ ZA HRANICÍ NAŠICH SLOV"


Tato metoda příznivě účinkuje:

* při stresu, únavě a poruchách spánku *při bolestech hlavy a migrénách * při depresích ************    *při bolestech páteře, zad a pohybového ústrojí *při rekonvalescenci, po operacích a úrazech***během hormonální nerovnováhy *při problémech s metabolismem a imunitní nerovnováhou******* *jako podpora v procesu osobního růstu *během těhotenství jako podpora a příprava na porod a také jako terapie po traumatickém porodu * na uvolnění traumatických psychických i fyzických zážitků


Co s sebou na terapii:

Na terapii si s sebou, prosím, vezměte něco pohodlného na sebe, v čem se budete cítit dobře. 

Doporučení po ošetření:

Po terapii CST se prosím, vyhněte konzumaci alkoholických nápojů a dopřejte si klid. Pijte dostatek čisté vody. Pokud možno si další den vezměte volno a dovolte procesu, aby dozníval.

Vytvořte si webové stránky zdarma!